Jak naprawić przełącznik baterii wannowej?

Awaria przełącznika baterii wannowej nie oznacza, że musimy ją wymieniać. Wprost przeciwnie, czasem wystarczy tylko nieco wiedzy i umiejętności, by wymienić przełącznik a tym samym naprawić baterię. Jak naprawić przełącznik baterii wannowej? Przeczytaj nasz krótki poradnik.

Przełącznik w baterii wannowej – awaria

Do wymiany przełącznika natrysku dochodzi na ogół wówczas, gdy bateria wannowa zaczyna cieknąć lub też przełącznik wanna-prysznic przestaje działać. Cieknąca bateria wannowa to nie tylko problem z jej estetyką, ale również i większe zużycie wody, co z kolei przekłada się na wysokość rachunków.

Taka naprawa nie wymaga konieczności skorzystania z usług fachowca, gdyż jest ona wyjątkowo prosta. Wystarczy tylko rozebrać baterię przy pomocy imbusa i klucza płaskiego, a następnie wymienić przełącznik prysznica, przywracając baterii sprawność. Jeśli chodzi o przełącznik baterii wannowej naprawa staje się konieczna, gdyż elementu tego niezwykle często używają wszyscy domownicy. Co więcej, naprawa baterii wannowej to umiejętność niezwykle przydatna w codziennym życiu. Warto pamiętać jednak, by nie naprawiać samodzielnie produktów, które są jeszcze objęte gwarancją i można je reklamować.

baterie wannowe wolnostojące

Naprawa baterii wannowej krok po kroku

Wiele osób zastanawia się z pewnością, jak naprawić przełącznik baterii wannowej i czy jest w ogóle możliwe. Jak się okazuje, przełącznik baterii wannowej można naprawić samodzielnie, niewielkim nakładem pracy i kosztów.

Przed przystąpieniem do wymiany przełącznika, koniecznie zakręć zawór dopływu wody. Potrzebny będzie również nowy przełącznik natrysku, klucz imbusowy 12 mm, a także klucz płaski 12 i smar silikonowy. Po przygotowaniu niezbędnych narzędzi, wykręć uchwyt przełącznika. Teraz wykręć kluczem imbusowym dolną część przełącznika. Następnie wysuń przełącznik. Jego część górną musisz wykręcić kluczem płaskim.

Teraz przyszła pora na użycie smaru silikonowego. Zanim zamontujesz nowy przełącznik, koniecznie przesmaruj go silikonem. Jeśli usunąłeś już niedziałający przełącznik, możesz przejść do wkręcenia nowego przełącznika. Aby to zrobić, musisz wykonać wszystkie opisane już czynności, tym razem jednak w odwrotnej kolejności. Jak widać, nie potrzeba dużo pracy, by naprawić baterię łazienkową.

Pamiętaj jednak, że taka naprawa zależy od rodzaju baterii oraz od tego, czego dotyczyła usterka. Jeśli pojawia się problem innej natury, a my nie potrafimy go rozwiązać, warto skorzystać z pomocy hydraulika, by usunąć awarię w szybkim tempie.

Części zamienne do armatury łazienkowej

Wiele firm decyduje się na wprowadzanie do swojej oferty części zamiennych, dzięki którym możliwa staje się wymiana poszczególnych elementów, bez konieczności zakupu całego produktu. Warto wiedzieć o tym, wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie. Korzystając ze sporej bazy części zamiennych najlepszych sklepów internetowych, zakupić można nie tylko przełącznik prysznica, ale również i wiele innych elementów, dzięki którym możliwa będzie naprawa armatury łazienkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 1 =